Książki dla dzieci w każdym wieku
ZOBACZ

Karty aktywności

Karty z obrazkami? Oto, co można zaproponować dzieciom

W naszej ofercie można znaleźć karty obrazkowe dla dzieci, które skończyły rok, a także karty edukacyjne, które wydaliśmy w serii „Bystrzaki” dla starszaków,
czyli dla czterolatków i pięciolatków. I jedne, i drugie spełniają podobne zadanie: bawią i uczą. Gwarantujemy, że czas mija szybko!

 

 

Karty obrazkowe „Bubu Baba” 1+

Karty obrazkowe „Buba Baba” to seria przeznaczona dla maluchów zaczynających naukę mówienia, choć w czasie zabawy dzieci przyswajają także innych umiejętności. Bubu to lis, a Baba to niedźwiedzica – zwierzęta przyjęły rolę przewodników na czas poznawania przez dziecko otaczającego świata.

Każde pudełko to inne zagadnienia. Są wyrazy opisujące owoce, warzywa, kolory i kształty, zwierzęta, pojazdy, ciało, słowa związane z domem i spacerem. Zestaw to 20 kart:

  • z jednej strony jest podpisana odpowiednio ilustracja,
  • z drugiej obrazek lub obrazki, które sprawdzą się w dalszej zabawie.


Dzięki kartom obrazkowym najmłodsi poznają nowe słowa, ale także ćwiczą spostrzegawczość, logiczne myślenie, kreatywność i wyobraźnię. Karty zachęcają do oglądania, czytania, opowiadania i rysowania. A jeśli się znudzą, zawsze można z nich zbudować domek z… kart ;)
 

 

Jak korzystać z kart obrazkowych?
 

Wszystko zależy od naszej wyobraźni i potrzeb:
 

  • Oglądajcie obrazki. Nazywajcie to, co jest na rysunku. Przedmioty na ilustracji można szukać w najbliższym otoczeniu, w domu i na spacerze. Można zachęcać dziecko do poszukiwań, zadając mu pytanie: „Gdzie jest jabłko?”, „Jak smakuje ananas?”.
  • Naśladujcie dźwięki, które wydają zwierzęta, pojazdy czy nawet nasz organizm. Te wszystkie brrr, muu, miau-miau, hau-hau, wrrr to doskonałe ćwiczenie aparatu mowy, który właśnie szykuje się do artykulacji trudniejszych dźwięków.
  • Wybierać karty według klucza. Autorzy „Bubu Baba” zachęcają do układania kart zgodnie z kolorami tła, wielkością ilustracji, smaku, kształtu, różnicami i podobieństwem… Nie ma sensu się ograniczać do poleceń, z kartami naprawdę można zrobić wszystko.
  • Snuć opowieści. Karty można ułożyć tak, by były ilustracja do opowieści. Kto mówił, że trzeba ograniczyć się do jednego zestawu
  • Wyszukiwać. Znacie już wszystkie nazwy przedmiotów przedstawionych na kartach? To teraz odwróćcie je, by na rysunku pełnym szczegółów odnaleźć dynie, tygrysa czy trójkąt.
     

 

Karty edukacyjne „Bystrzaki” 4-5+

„Bystrzaki słuchają, myślą, zgadują” to zestaw ponad 100 kart z ciekawostkami o zwierzętach, roślinach, kosmosie czy ciele człowieka. Każdej karcie z ciekawostką towarzyszą jeszcze dwie karty:

  • jedna zawiera pytanie i trzy odpowiedzi do wyboru
  • druga to rodzaj sprawdzianu - jest nim labirynt, w którym jedna ścieżka prowadzi do właściwej odpowiedzi.

Wszystko zgodnie z zasadą zawartą w podtytule: słuchaj, myśl, zgaduj. Zarówno forma quizowa, jak i aktywne sprawdzanie rozwiązania sprzyja zapamiętywaniu poznanych wiadomości.

Autorkami kart edukacyjnych "Bystrzaki. Słuchają, myślą, zgadują" są Anna Wiśniewska i Jola Richter-Magnuszewska (ilustracje).